Archiv tiskových zpráv

26. 6. 2017
Fotografie z XXVI. Královského stříbření

Fotografie z XXVI. ročníku Královského stříbření si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

7. 6. 2017
Předprodej vstupenek
Vstupenky na letošní ročník Královského stříbření jsou k dispozici v předprodeji v Informačním centru Českého muzea stříbra naproti Hrádku (Barborská 33).
13. 3. 2017
Záštita hejtmanky Středočeského kraje

Záštitu nad letošním XXVI. ročníkem převzala hejtmanka Středočeského kraje Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová. Děkujeme.

29. 8. 2016
Letošní Stříbření očima organizátorů

O víkendu 25. a 26. června si Kutná Hora opět připomenula dobu své slávy během tradiční historické akce Královské stříbření Kutné Hory. Přes pět tisíc návštěvníků sledovalo příjezd krále Václava IV. s jeho chotí a dvorem, jednotlivá vystoupení a mnohé průvody historickým centrem města. Číst celou zprávu...

27. 6. 2016
Fotografie z XXV. Královského stříbření

Fotografie z XXV. ročníku Královského stříbření si můžete prohlédnout v první a druhé části fotogalerie.

10. 6. 2016
Historickým vláčkem na Stříbření

I v letošním roce budou moci návštěvníci využít možnost dorazit na Stříbření historickým vlakem „Hurvínkem“, a to díky společnosti Loko-motiv, za podpory města Kutná Hora a města Zruč nad Sázavou, ze kterého bude vlak jezdit do Kutné Hory. Jízdní řád ke stažení.

5. 6. 2016
Rozhovor o Stříbření a lucemburské výstavě
Co návštěvníky letos čeká na Stříbření, co mohou vidět na právě otevřené výstavě o lucemburských panovnících a Kutné Hoře a jaké jsou pořadatelské starosti hlavní organizátorky? To se dočtete v článku Kutnohorských listů.
31. 5. 2016
Stříbrné omalovánky

Akademická malířka Jitka Jelínková, která dlouhodobě připravuje pro Stříbření propagační materiály, připravila z použitých motivů omalovánky pro děti, které si můžete stáhnout zde.

23. 5. 2016
Nováčkové na Stříbření

Kromě tradičních a oblíbených účinkujících se letos návštěvníci mohou těšit i na pár "nováčků": slovenské lukostřelce Vinedi, kteří předvedou lukostřelecký turnaj - "střelbu ku ptáku". Turnaj byl oblíbenou středověkou zábavou a konal se v Kutné Hoře i jiných městech a představí se také divadélko pro děti Komedianti Na káře a ručně poháněný středověký dřevěný kolotoč.

10. 5. 2016
Sbírka Zvon pro Jakuba
Organizátoři se připojují ke sbírce Zvon pro Jakuba. Původní zvon Vavřinec byl zrekvírován pro válečné účely v roce 1942. Nový - Jakub Maria - by se měl znovu rozeznít na věži kostela svatého Jakuba v roce 2017, tedy znovu po 75 letech. Veřejná sbírka za účelem výroby nového zvonu proběhne i během Královského stříbření. Více informací se můžete dozvědět zde.

Stránky