Informace pro návštěvníky

Každý návštěvník je povinen dodržovat návštěvní řád.

Doprava:

Hlavní programový prostor Královského stříbření se nachází v okolí chrámu svaté Barbory, v zahradách GASKu (Galerie Středočeského kraje) a v historickém centru Kutné Hory.

Cesta autem:

Kutná Hora leží cca 70 km jihovýchodně od Prahy. Do města i historického centra se během konání akce dostanete bez problému. Parkovat můžete na vyznačených parkovacích stáních v ulicích. Parkovné je nutno hradit pouze v zóně A a B v sobotu od 8:00 – 12:00 hodin. Více informací o parkovacích plochách a výši parkovného zde.

Cesta vlakem:

Kutná Hora leží na železničním spoji Praha – Brno. Pokud budete cestovat vlakem, vystoupíte ve stanici Kutná Hora hlavní nádraží. Z nádraží pak budete pokračovat osobním vlakem do stanice Kutná Hora město (cca 4 km, 10 minut jízdy). Vyhledat spoje.

Ze stanice Kutná Hora město pokračujte pěšky do historického centra k chrámu svaté Barbory (cca 1,4 km, 15 minut chůze). Z ulice Nádražní vyjdete na hlavní silnici, ulice Štefánikova. Po 200 metrech zahnete doprava, do ulice Sokolská. Půjdete stále rovně Sokolskou ulicí, která se v polovině změní na ulici Tylovu. Dojdete na hlavní náměstí – Palackého náměstí. Budete pokračovat stále do kopce, přes náměstí. Z náměstí vejdete do začínající Husovy ulice a tam mezi domy odbočíte vlevo (je téměř jedno jakou uličkou: Jakubská, Vysokostelecká, Mincířská) a poté půjdete vpravo směrem na Komenského náměstí, ze kterého se dáte doleva do ulice Barborská. Touto uličkou půjdete stále rovně, později lehce do kopce, kolem Galerie Felixe Jeneweina, Hrádku, až dojdete k Jezuitské koleji a k chrámu svaté Barbory. Zobrazit cestu na mapě.

Cesta autobusem:

Meziměstské autobusy končí na autobusovém nádraží. Vyhledat spoje.

Dále pokračujte pěšky do historického centra k chrámu svaté Barbory (cca 1,4 km, 15 minut chůze). Z autobusového nádraží jděte kolem Billy do ulice Lorecká. Z ní se dostanete na hlavní silnici Československých legionářů, přejděte přes ulici a držte se vpravo, dojdete ke kruhovému objezdu. U něj se dostanete do ulice Jiřího z Poděbrad, pokračujte jí stále do kopce. Po pravé ruce budete mít voršilský klášter – církevní gymnázium. Ulice ústí na Václavské náměstí. Stále jděte do kopce a v místě velkého parkoviště odbočte doleva do ulice Šultysova, ve které nepřehlédnete Morový sloup. Jděte touto ulicí, přejděte úzkou Husovu ulici a některou z uliček mezi domy (Jakubská, Vysokostelecká, Mincířská) projdete na Komenské náměstí, dejte se vpravo a cca po 200 m odbočte doleva, do ulice Barborská. Touto uličkou půjdete stále rovně, později lehce do kopce, kolem Galerie Felixe Jeneweina, Hrádku, až dojdete k Jezuitské koleji a k chrámu svaté Barbory. Zobrazit cestu na mapě.

Ubytování:

Pokud se chcete zúčastnit Královského stříbření po oba dva dny, což vřele doporučujeme, neváhejte s rezervací ubytování. V daném termínu jsou ubytovací kapacity v Kutné Hoře rychle obsazené.

Zde najdete seznam ubytovatelů s kontakty.

Případné další tipy na ubytování podá také Informační centrum města Kutná Hora, tel.: 731 801 004, e-mail: infocentrum@kutnahora.cz, denně: 9:00 – 18:00 hodin. Více informací najdete zde.

Kostýmy:

Velmi si vážíme všech diváků, kteří dorazí na akci v historickém kostýmu. Kostýmovaní diváci získávají výraznou slevu na vstupném.

Dobový slovníček:

Pokud byste chtěli na akci zapadnout nejen svým oblečením, ale i mluvou, připravili jsme pro vás slovníček dobových výrazů.