Stopy Jindřicha ze Skalice vedou na Stříbření…

1_KH_nov

Warhorse Studios, tvůrci dnes již proslulé české hry se středověkou tematikou Kingdom Come Deliverance, se stali generálním partnerem letošního jubilejního 30. ročníku Královského stříbření Kutné Hory.

Jednání o vzájemném propojení tradiční historické akce s úspěšnými tvůrci KCD probíhaly od konce loňského roku. „Když jsem Warhorse Studios na přelomu roku oslovovala, ještě jsem nevěděla, že v letošním roce chystají pokračování jejich úspěšné hry,“ říká Edita Dvorská, předsedkyně pořádajícího zapsaného spolku Stříbrná Kutná Hora. Vzhledem k plánovanému zveřejnění informací o pokračování KCD probíhala jednání o spolupráci diskrétně.

„V dubnu jsme mohli, podle plánu, uvedení druhého dílu oznámit odborné i široké veřejnosti a oficiálně představit také obě lokace hry, kterými jsou okolí Trosek a Kutná Hora,“ doplňuje Martin Frývaldský, šéf Warhorse Studios. Plánované uvedení druhého dílu hry na trh, Kutná Hora, kde se hra částečně odehrává a stejné období, do kterého se navrací scénář historické akce Královské stříbření i děj KCD, byly hlavními důvody pro vzájemnou spolupráci.   

„Během pár osobních setkání jsme měli jasno o vzájemném propojení KCD a Stříbření, na kterém nás budou moci fanouškové navštívit i osobně v našem stánku a potkat se s developery hry,“ dodává Tobias Stolz-Zwilling, PR manažer Warhorse.

Kingdom Come Deliverance II. – nejočekávanější tuzemská hra letošního roku. První díl byl vydán v roce 2018, od té doby má Warhorse Studios na svém kontě přes 6 miliónu prodaných kopií. Hned po vydání prvního dílu započaly práce na pokračování – Kingdom Come Deliverance II. Hlavními hrdiny zůstávají kovářův syn Jindřich ze Skalice, který pátrá po ztraceném meči svého otce v doprovodu šlechtice Jana Ptáčka. Děj se odehrává v okolí hradu Trosky a také ve středověké Kutné Hoře, a to v roce 1403 (během Stříbření se letos návštěvníci vracejí do roku 1404).

Královské stříbření Kutné Hory – jubilejní 30. ročník proběhne o víkendu 22. a 23. června 2024 v historickém centru Kutné Hory – parku pod Vlašským dvorem. Cestujte s námi v čase – zažijte slávu lucemburské Kutné Hory. Čeká vás středověký víkend v královském horním městě, nezapomenutelná atmosféra a jedinečné zážitky. Král Václav IV., královna Žofie, královský dvůr, průvody městem, rytířské souboje, velký turnaj na koních, trubači, bubeníci a praporečníci, středověká hudba a lidový i dvorský tanec, večerní magická dvorská slavnost, nedělní stříbrná mše v chrámu sv. Barbory, sokolnictví, středověká řemesla a kuchyně, rytířská ležení s ukázkami, středověké zbraně, žongléři, kolotoč a zábavná hra pro děti, dobové tržiště a mnoho dalšího. Vraťte se do slavného období Kutné Hory a bavte se mezi měšťany, mincíři, havíři i šlechtici, staňte se součástí dvoudenního divadelního představení. Slavná historie ožívá a vchází do ulic… Vstupenky již nyní v prodeji na www.stribreni.cz nebo Ticketstream.