Kutnohorské památky

Díky vstřícnosti zástupců jednotlivých objektů vám, návštěvníkům Stříbření, i v letošním roce můžeme nabídnout zvýhodněné vstupy do níže uvedených památkových
objektů za podmínek uvedených níže.
Zvýhodněný vstup je uplatněn předložením vstupenky (e-vstupenky nebo ID náramku) na pokladně daného objektu, a to od pátku 21. 6. do neděle 23. 6. 2024.
Věříme, že si během těchto dní užijete nejen Královské stříbření, ale najdete čas navštívit
i další místa, která jsou s historií města neodmyslitelně spjata, případně přijměte tipy na tato krásná místa jako inspiraci pro Vaší další návstěvu města.
Přejeme krásně strávené dny v Kutné Hoře.

CHRÁM SVATÉ BARBORY

Chrám svaté Barbory můžete navštívit prostřednictvím tzv. Trojvstupenky. Ta Vám pak umožní navštívit chrám svaté Barbory, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci a Kostnici.

Obdivujte exteriér katedrály – perly gotiky, i její interiér s krásnou výzdobou jednotlivých kaplí a kleneb s šlechtickými a cechovními erby.

Věděli jste, že v Kutné Hoře máme hned dvě katedrály? Trojvstupenku zakoupíte na pokladně infocentra v Sedlci (Zámecká 279) nebo přímo v chrámu svaté Barbory (Barborská 685).

Vstupné po slevě – 3TOP: dospělí: 270,- (standardní cena 360,-), senioři, studenti, děti, ZTP: 120,- (standardní cena 270,-).

Otevírací doba: katedrála Sedlec: pá, so: 9-18, ne: 11-18, kostnice: 9-18, chrám sv. Barbory: 9-18 hod.

Další informace: www.sedlec.info, www.chramsvatebarbory.cz

 

KATEDRÁLA NANEBEVZETÍ PANNY MARIE A SVATÉHO JANA KŘTITELE V SEDLCI

Sedleckou katedrálu můžete navštívit prostřednictvím tzv. Trojvstupenky. Ta Vám pak umožní navštívit katedrálu v Sedlci, chrám svaté Barbory a Kostnici.

Navíc v letošním roce, kdy si připomínáme výročí 300 let od úmrtí geniálního stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichela, jehož rukopis najdete právě v katedrále. Trojvstupenku zakoupíte na pokladně infocentra v Sedlci (Zámecká 279) nebo přímo v chrámu svaté Barbory (Barborská 685).

Vstupné po slevě – 3TOP: dospělí: 270,- (standardní cena 360,-), senioři, studenti, děti, ZTP: 120,- (standardní cena 270,-).

Otevírací doba: katedrála Sedlec: pá, so: 9-18, ne: 11-18, kostnice: 9-18, chrám sv. Barbory: 9-18 hod.

Další informace: www.sedlec.info, www.chramsvatebarbory.cz

KOSTNICE SEDLEC – HŘBITOVNÍ KOSTEL VŠECH SVATÝCH

Kostnici můžete navštívit prostřednictvím tzv. Trojvstupenky. Ta Vám pak umožní navštívit katedrálu v Sedlci, chrám svaté Barbory a Kostnici.

Připomeňte si lidskou smrtelnost v podzemní hřbitovní kapli a podpořte její rekonstrukci. Trojvstupenku zakoupíte na pokladně infocentra v Sedlci (Zámecká 279) nebo přímo v chrámu svaté Barbory (Barborská 685).

Vstupné po slevě – 3TOP: dospělí: 270,- (standardní cena 360,-), senioři, studenti, děti, ZTP: 120,- (standardní cena 270,-).

Otevírací doba: katedrála Sedlec: pá, so: 9-18, ne: 11-18, kostnice: 9-18, chrám sv. Barbory: 9-18 hod.

Další informace: www.sedlec.info, www.chramsvatebarbory.cz

VLAŠSKÝ DVŮR – KRÁLOVSKÁ MINCOVNA

Navštivte novou expozici Královská mincovna s ukázkou ražby mincí – středověkých pražských grošů, kterou najdete přímo ve Vlašském dvoře. Právě zde spatřily světlo světa pražské groše, mince, kterými se platilo po celé středověké Evropě. Zde také při svých návštěvách pobýval král Václav IV.
 

Vstupné po 50% slevě: dospělí: 60,- (standardní cena 120,-), senioři, studenti: 45,- (standardní cena 90,-), rodinné vstupné: 150,- (standardní cena 300,-), děti do 6 let zdarma.

Otevírací doba: 9-18 hod., Havlíčkovo nám. 552.

Další informace: www.pskh.cz

HRÁDEK A STŘÍBRNÝ DŮL

Seznamte se s vývojem města a navštivte třeba středověký stříbrný důl. Kutná Hora by se zřejmě netěšila z tak významného postavení, nebýt bohatých nalezišť stříbrné rudy na několika zdejších pásmech. Na Hrádku se seznámíte také s životem tzv. Středověké šlechty a budete moci projít částí štoly sv. Jiří (250 m dlouhé, 30 m pod zemským povrchem) a dozvíte se mnoho zajímavých informací k dolování.

Vstupné po 10% slevě: 
I. okruh Město stříbra: dospělí: 80,- (standardní cena 90,-), senioři, studenti: 54,- (standardní cena 60,-).

II. okruh Cesta stříbra (NUTNÁ REZERVACE): dospělí: 144,- (standardní cena 160,-), senioři, studenti: 108,- (standardní cena 120,-).

Otevírací doba:  9-18 hod., Barborská 28.

Další informace: www.cms-kh.cz

KAMENNÝ DŮM

Na nenápadném místě, kde nenajdete davy návštěvníků stojí Kamenný dům s fasádou s úžasnou kamenickou výzdobou, která již prošla zásadní rekonstrukcí tak, aby připomínala jeho podobu v dobách největší slávy. Objevujte skrytou symboliku a navštivte i vnitřní prostory, kde najdete (mimo jiné) i originální prvky kamenické výzdoby z kutnohorských památek.

Vstupné po slevě:
I. okruh Královské horní město: dospělí: 63,- (standardní cena 70,-), senioři, studenti: 45,- (standardní cena 50,-).

Lapidárium: dospělí: 55,- (standardní cena 60,-), senioři, studenti: 45,- (standardní cena 50,-).

Otevírací doba: 9-18, Václavské nám. 183.

Další informace: www.cms-kh.cz

DAČICKÉHO DŮM

– vzdělávací a prezentační centrum kulturního dědictví UNESCO

Historie hrou! je heslo Dačického domu. Seznamte se s historií města interaktivní formou, prozkoumejte unikátní pozdně gotický dům přístupný od sklepa až po podkroví, rodiště známého frejíře a bouřliváka Mikuláše Dačického z Heslova a seznamte se také s dalšími českými památkami UNESCO. Tady se s dětmi rozhodně nudit nebudete!
 

Vstupné po slevě: dospělí: 80,- (standardní cena 130,-), senioři, studenti: 50,- (standardní cena 65,-), děti do 3 let zdarma.

Otevírací doba: 10-18, Komenského nám. 41.

Další informace: www.dacickehodum.cz

GASK – GALERIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Galerii, kterou najdete v úžasných prostorách bývalé jezuitské koleje, se specializuje na výtvarné umění 20. a 21. století. Navštivte oceňovanou stálou expozici Stavy mysli – za obrazem nebo některou další z dvanácti aktuálních výstav. Děti si náramně užijí vizuální herny!

Vstupné po slevě: 20% sleva na vstupné do všech expozic a probíhajících výstav. Stálá expozice: dospělí: 160,- (standarní cena 200,-), senioři, studenti: 80,- (standardní cena 100,-), rodinné vstupné (2+3): 360,- (standardní cena 450,-)

Otevírací doba: 10-18, Barborská 51-53.

Další informace: www.gask.cz

KNIHTISKÁRNA – MUZEUM KUTNÁ HORA

V muzeu knihtisku se taktéž nudit nebudete. Kromě mnoha informací si samotné exponáty můžete nejen osahat, ale dokonce i vyzkoušet! Staňte se na chvilku tiskařem v expozici provoněnou tiskařskou černí a pod dohledem mistra tiskaře si vytvořte svou pohlednici na 100 let starých tiskových strojích a odneste si tak nejen suvenýr, ale také nevšední zážitek.
 
Vstupné po 25% slevě: dospělí: 90,- (standardní cena 120,-),
senioři, studenti: 45,- (standardní cena 60,-)
 
Otevírací doba: 10-17 (so do 19 hod.), Barborská 30.
 

Další informace: www.knihtiskarna.cz

 

MUZEUM ČOKOLÁDY A ČOKOLÁDOVNA

Sladká tečka. Místo, kde můžete (s trochou nadsázky) historii i ochutnat. Výroba čokolády má v Kutné Hoře již více než stoletou tradici. Čokoládovna Koukol a Michera byla založena již v roce 1918. Pod značkou Lidka vyvážela čokolády do celého světa. Na tuto tradici navazuje čokoládovna bnovením výroby čokolád značky Lidka a dobývá s nimi opět svět – s čokoládami totiž sbírá ocenění v mezinárodních soutěžích.

Vstupné: do muza dobrovolné, degustační kousek čokolády pro návštěvníky akce.

Otevírací doba: 10-17, Komenského nám. 42.

Další informace: www.chocomuseum.cz / www.lidkachocolate.cz

 

Děkujeme předem všem návštěvníkům akce Královské stříbření za jejich podporu.
Pokud se tak nestalo, věříme, že si Kutnou Horu zamilujete a brzy se k nám opět vrátíte…

za zapsaný spolek Stříbrná Kutná Hora
Edita Dvorská