Autoři a učinkující

Pořádá Stříbrná Kutná Hora, z.s pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové

Autoři a organizační tým

  • Program, scénář, produkční příprava, základní režie: Světlana Hrabánková
  • Pomocná produkce: Zodiac - A.Sedláčková, Merlet - Ondřej Voda
  • Propagace, marketing, organizace tržiště: Edita Dvorská
  • Návrhy a realizace kostýmů hlavních účinkujících: Vladimíra Vejmelková
  • Realizace kostýmů a rekvizit: Vladimíra Vejmelková, Jaroslava Špačková, Světlana Hrabánková ad.
  • Choreografie tanců a nástupů: Jaroslava Špačková
  • Zvuková digitální mixáž a příprava: Leticia Kasýková
  • Zvuk, světla: L. Kasýková, R. Hüttel, P. Šmolka
  • Grafické návrhy oficiálního tiskového programu, poradenská, návrhářská a realizační pomoc při kostýmování měšťanského komparsu: Jitka Jelínková
  • Grafické návrhy propagace akce, digitalizace: Vladimíra Vejmelková, Edita Dvorská, Pavel Šeplavý
  • Technická produkce: J.Kutt, J.Břinčil ad. pracovníci Českého muzea stříbra
  • Organizace pořadatelských služeb u bran: Dana Veselá, Jana Odehnalová
  • Pořadatelská výpomoc a stavby: M. Zrubec a skupina MOR
  • Aranžérské práce: D. Paštyková, L. Chyba, J. Šimáček
  • Základní stavby: Stavonel, s.r.o.
  • Zápůjčky oplocení: Městské lesy a rybníky, s.r.o.

V programu účinkují

  • Merlet
  • Štvanci
  • Rytíři Koruny České
  • Česká barokní společnost
  • Mor
  • Hortus Gratiae
  • Rondellus ze ZUŠ Vsetín
  • Gnomus
  • BraAgas
  • Bohemian Bards
  • Královští bubeníci
  • Královští trubači
  • Kejklíři Agripa
  • Divadlo eMILLIon
  • Sokolnická společnost Teir
  • řemesla Tempus artificum z.s.

Hlavní účinkující

  • král Václav IV.: J. Kašpar
  • královna Žofie Bavorská: M. Krůželová
  • král. rychtář Ondřej Plumlin: F. Vaňous
  • král. mincmistr Petr z Píska: V. Veselý
  • kouzelník Henzlin Žito: J. Dolejší alias Červeňák
  • Adléta z Kunštátu: J. Špačková
  • Dorothea - hofmistryně dvora královny, Keruše Johlinová: V.Vejmelková
  • básník, Matěj Pešta, Šebestián Rosa: A. Rašťák
  • dvořané: K. Kraus, M. Štrobl, ad.
  • královský herold: A. Rašťák ml.
  • patricijka Dorota Adlerová: Martina Zbořilová
  • Anna Peštová: L.Slavíková
  • obvinění v královských soudech: členové Merlet
  • havíři a mincíři ve Veliké různici - mincířská obec
    Steffan Reson: M.Štrobl
    Dorota Kutnerová: Divadlo KH
    Berta Mejšnarová: Divadlo KH
  • havíři a mincíři ve Veliké různici - havířská obec
    erckauféř Martin Taucher: Divadlo KH
    Matylda Joštová: Divadlo KH
    a členové RKČ
  • havíři a mincíři: tradiční dobrovolní účinkující v čele s J. Dřevíkovským
  • hudba „Stříbrné mše“ v chrámu sv. Panny Barbory: V. Roubal a jeho hosté
  • zvoníci chrámu sv. Panny Barbory
  • ohňostroj : PYRO-JiVa